Belinda Carlisle

Belinda Jo Kerzeskhi Carlisle

7,2
18 ocen muzyki
powrót do forum osoby Belinda Carlisle

Czy ona ma jakieś polskie korzenie? Gdzieś o tym kiedyś czytałem, a teraz nie mogę znaleźc na ten temat informacji.

glow

Tak - Belinda jest Polką a jej prawdziwe nazwisko to Kurczewski.

fender31

ale chyba akies dalekie korzenie prawda ?? moze babci czy cos w tym stylu lub jest zydowka lub pochadzi z jakiegos slowanskiego kraju niekoniecznie polski

glow

Też się właśnie nad tym zacząłem zastanawiać, jak przeczytałem, jej nazwisko (Kurczeski, Kerzeskhi, czy jakkolwiek tego nie napisać ;)).
BTW. Zapewne to dziwne i sam nie wiem skąd się to wzięło, ale jak spojrzałem na jej zdjęcie tutaj, oraz na wikipedii to pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi do głowy to Beata Kawka.

PS. Widziałem ją dzisiaj w teleturnieju TVP 'Jaka...' i - subiektywnie uważam, że na żywo wygląda jeszcze lepiej, niż na zdjęciach :)

cOOba

Belinda nie ma polskich korzeni. Kurczeski to nazwisko po ojczymie. Jej rodzony ojciec zostawił rodzinę, gdy miała 5 lat. 2 lata później jej mama ponownie wyszła za mąż (Duke Kurczeski) - stąd to polskie nazwisko ;)

Jednak po osiągnięciu pełnoletności, Belinda wróciła do nazwiska Carlisle.

Mam nadzieję, że zaspokoiłam Waszą ciekawość i nie zagmatwałam za bardzo ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones